Shpërndaje

Shorti i Ligës së Kampionëve i vuri përballë Bayern Munichun dhe Real Madridin.

Por, kjo sfidë do të jetë shumë interesante, pasi Xabi Alonso do të luaj ndaj ish skuadrës së tij, Real Madridit, ndërsa nga ana tjetër, Toni Kroos do të luaj ndaj Bayernit.

Të dy lojtarët kanë përjetime të veçanta në ish klubet e tyre, pasi kanë fituar shumë trofe të rëndësishëm si në Spanjë ashtu edhe në Gjermani.

Por, mbete të shihet se kush do të kualifikohet në gjysmë finale.